Miło mi poinformować, że kończę projekt gry edukacyjnej, planszowej pt.

RENTIER
symulator inwestowania w nieruchomości
czyli jak dojść do bogactwa dzięki nieruchomościom

(Projekt zgłoszony do Urzędu Patentowego wraz z zastrzeżeniem znaków towarowych).

I. Cel gry

Celem gry Rentier jest zarobić pół miliona zł w ciągu 4 lat. Zaczynasz od 30 tys zł i starasz się osiągać 100% stopy zwrotu. Czyli podwajasz kapitał w ciągu roku:

 1. 30.000 zł na start
 2. po pierwszym roku wypracuj łącznie z wkładem własnym 60.000 zł
 3. po drugim roku wypracuj łącznie 120.000 zł
 4. po trzecim roku wypracuj łącznie 240.000 zł
 5. po czwartym roku wypracuj łącznie 480.000 zł

W pierwszym roku obróć dwoma nieruchomościami zarabiając na każdej minimum 15 tys zł. W drugim roku obróć dwoma nieruchomościami i zarób na każdej minimum 30 tys zł. W trzecim roku obróć czterema nieruchomościami i zarób na każdej minimum 30 tys zł. W czwartym roku obróć ośmioma nieruchomościami i zarób na każdej minimum 30 tys zł. Podwajając swój kapitał rok rocznie wypracujesz prawie pół miliona zł. Te pieniądze już mógłbyś wynająć i żyć jak rentier otrzymując co miesiąc 4 tys – 5 tys zł przychodu. Naucz się tych pierwszych kroków. W grze Rentier II podejmiesz kolejne wyzwania, tak aby wypracować kapitał 2 mln zł, co da Ci możliwość osiągania przychodu z wynajmu nieruchomości rzędu 15-20 tys zł co miesiąc.

Dla przypomnienia, przychód pasywny to to, co zostaje Ci po opłaceniu wszelkich kosztów potrzebnych do życia, rat kredytowych i wszelkich innych systematycznych zobowiązań.

Niniejsza I część gry nauczy Cię inwestować i pomnażał kapitał w pierwszych czterech latach i osiągnąć pół miliona kapitału. W drugiej części gry „RENTIER 2” poznasz dalsze tajniki inwestowania w nieruchomości i podwajania kapitału. Wtedy będziesz inwestował większe pieniądze i będziesz posługiwał się droższymi i większymi nieruchomościami.

Podsumowując: celem gry RENTIER 1 jest zarobić pierwsze pół miliona zł. Celem gry RENTIER 2 jest powiększyć kapitał czterokrotnie do dwóch milionów i zostać rentierem dzięki nieruchomościom.

Na początku gry wypełnij Formularz Marzeń, który przez całą grę będzie przypominał Ci dlaczego to robisz i co chcesz osiągnąć. Do wypełnienia formularza marzeń przyda Ci się analiza Podręcznika planowania celów. Formularz Marzeń pokazuje wielkość kosztów realizowanych co miesiąc związanych z realizacją Twoich celów życiowych. Każdy cel, każde marzenie generuje koszt. Jeśli osiągniesz na tyle wysokie zarobki pochodzące z wynajmu nieruchomości aby pokryć te koszty będziesz mógł przestać pracować i zaczniesz cieszyć się życiem. Aby to zrealizować musisz zdobyć kapitał, za pomocą którego kupisz nieruchomości na wynajem. Kapitał zdobędziesz obracając nieruchomościami. Zapraszam do gry w Rentiera.

II. Ogólny opis gry

W grze może brać udział 1-4 graczy. Jeśli grasz sam, pomijamy możliwość negocjacji niektórych nieruchomości między samymi graczami, jednak gra przynosi tyle samo wiedzy i satysfakcji grając samemu jak i w cztery osoby. Na grę potrzebujesz 10 godzin grając samemu oraz 15-20 godzin grając zespołem czteroosobowym. Możecie w trakcie gry robić przerwy.

Na zrealizowanie celu zgromadzenia pół miliona kapitału masz 4 lata. Jest to łącznie 36 miesięcy, w ciągu których musisz zdobyć jak największy kapitał własny i zainwestować go w nieruchomości pod wynajem. Czas upływa nieubłaganie. Rzucasz dwiema kostkami, których wynik symbolizuje liczbę dni.

Gra została stworzona na podstawie rzeczywistych doświadczeń w zakresie inwestowania w nieruchomości. Wszystkie scenariusze zostały zaczerpnięte z życia i przykładów, które doświadczył autor gry. Wiedza, którą uzyskasz poprzez niniejszą zabawę pokaże Ci potencjał, który drzemie w nieruchomościach oraz da podstawy do rozpoczęcia inwestowania w świecie rzeczywistym. Pamiętaj, że tą wiedzę powinieneś uzupełnić o wiedzę teoretyczną niezbędną do działania na rynku nieruchomości. W tym zakresie zapraszamy na stronę Warsztatów WIWN.pl , które pomogą Ci ten cel zrealizować.

Spróbuj swoich sił – zostań rentierem, naucz się zarabiać na nieruchomościach!

(UWAGA GRA NIE JEST PROSTA, WYMAGA DUŻO NAUKI I CIERPLIWOŚCI, jak w życiu).

 

KUP TERAZ GRĘ PLANSZOWA RENTIER 1

 

PLANSZA

plansza9q-2

PROJEKT PUDEłKA

Zrzut ekranu 2015-10-28 o 01.10.07

 

 FRAGMENT PODRĘCZNIKA PLANOWANIA CELOW

 

Zrzut ekranu 2015-09-13 o 23.48.09

 

PUDEŁKO ZAWIERA:

   1. Plansza
   2. 4 pionki
   3. 2 kostki
   4. Podręcznik planowania celów – 20 stron
   5. Formularz planowania celów
   6. FORMULARZE gry PORTFEL – do przepływów bieżących
   7. FORMULARZE gry ZDOLNOŚĆ – do kontroli zdolności kredytowej
   8. FORMULARZE gry PIT – do wyliczania zdolności kredytowej
   9. FORMULARZE gry NIERUCHOMOŚCI – do notowania informacji dotyczących kupowanych nieruchomości
   10. FORMULARZE gry BADANIE RYNKU – do notowania informacji z przebadanego rynku
   11. 720 kart akcji:

– zmiana pracy,
– więzi z dostawcami perełek,
– nieruchomości od pośredników,
– nieruchomości zadłużone,
– licytacje komornicze,
– eksploracja rynku,
– karty nieruchomości,
– oglądanie nieruchomości
– przygody podczas zakupu,
– przygody podczas remontu.

12. Kolorowe samoprzylepne karteczki do notowania terminów.
13. Instrukcja pełna opisowa
14. Instrukcja skrócona
15. Książkę Zarabiaj na nieruchomościach

Tutorial – zobacz jak gramy w „Rentiera” – https://www.facebook.com/warsztaty.inwestowania/videos/1081047838651137/