Mieszkasz za granicą? Zastanawiasz się nad inwestowaniem w nieruchomości w Polsce? Chciałbyś rozpocząć taką inwestycje ale nie wiesz jak? Masz obawy czy jesteś przygotowany na bycie inwestorem? Nie wiesz jak zacząć?

Oto rozwiązanie, które przygotowałem dla Ciebie.

Zacznę od przedstawienia tego tematu w inny sposób. Dostałem maila od młodego człowieka, który mieszka za granicą i trafił na mój blog, poszukując informacji o możliwościach inwestowania w nieruchomości. W wiadomości, którą przesłał zadaje mnóstwo pytań, które być może i Ciebie trapią, odpowiadając na ten mail przygotowałem ofertę, która jednocześnie dla Ciebie będzie ofertą godną uwagi. Oto kilka najczęściej zadawanych pytań i moje odpowiedzi:

1. „Mieszkam za granicą od kilku lat. Zastanawiam się nad inwestowaniem w nieruchomości. Mam wiele obaw czy sobie poradzę, czy będę na wszystko przygotowanym/przygotowaną? Czy ze względu na młody wiek mam szansę zostać inwestorem?

Odp.1. Niepewności zawsze są i będą. Proponuje rozmowę na SKYPE – Pierwsza godzina gratis – w celu porozmawiania ogólnie o założeniach. Dzięki tej rozmowie rozwiejesz część swoich wątpliwości. Wiek nie jest przeszkodą, nie ma granicy, która mówi kto może, a kto nie może być inwestorem. Możesz pozyskać wiedzę i podejmować decyzję o kupnie, remoncie aż do wystawienia aktu sprzedaży. Napisz do mnie koniecznie na info@wiwn.pl

Obecnie prowadzę takie warsztaty z uczestnikami z Anglii, Szwecji, Niemiec i Ukrainy – odległość nie jest problemem! Tym sposobem kupiliśmy i remontujemy, bądź zaraz zaczniemy kilka już mieszkań.

2.Ile kosztują konsultacje z Panem? Czy muszę być osobiście na miejscu i uczestniczyć w warsztatach? Jak wygląda w praktyce zarządzanie nieruchomością na odległość?”

Odp.2. Pozyskanie podstawowej wiedzy to obecnie priorytet dla Ciebie. Zajrzyj na http://wiwn.pl/rentier (na samym dole masz kilka referencji, komentarzy od uczestników Warsztatów, ale referencje także możesz poczytać w zakładce REFERENCJE w menu głównym). Następnie znajdź w zakładce dla inwestorów opis projektu Personal Investor. Oba projekty są wystarczające dla Ciebie, tak aby przejść przez proces inwestycyjny i dobrze zarobić. Coaching 10 godzinny da Ci niezbędną wiedzę aby szybko podejmować decyzje gdy nadarzy się okazja. Kolejnym krokiem będzie zainwestowanie w nieruchomość, którą Ci wskażę. Jeśli by się okazało, że 10 h jest za mało – to umówimy się na dodatkowe konsultacje. Pod wskazanym linkiem zobaczysz także aktualne ceny takiego coachingu.

Nie musisz być na miejscu.
Twój pobyt będzie wymagany tylko w momencie zakupu nieruchomości,
czyli w dniu podpisania umowy kredytowej
i aktu notarialnego oraz w momencie sprzedaży nieruchomości.
W międzyczasie wszystko z Tobą konsultuję,
czy to sam projekt, czy wszystkie kwestie dotyczące remontu.

W międzyczasie wszystkie formalności – wniosek kredytowy, konsultacje z prawnikiem, notariuszem, księgowym, pośrednikiem załatwiamy telefonicznie, mailowo i przez SKYPE. Teoria, którą przedstawiam na Warsztatach jest stosowana od razu w praktyce. Nie pozostajesz z wiedzą, której nie możesz wykorzystać w rzeczywistości. I to wyróżnia moje warsztaty od innych dostępnych na rynku.

3. „Chciałbym kupować mieszkania na kredyt tzn. 80% wkładu banku reszta moja. Czy w sytuacji, gdy z pierwszego mieszkania po opłaceniu raty itp mam dochód choćby minimalny to mogę liczyć, że bank przyzna mi dodatkowy kredyt na zakup drugiej nieruchomości inwestycyjnej, a następnie kolejnych itd.?

Odp.3 Podaj mi swoje dane, skontaktuje się z Tobą doradca kredytowy rekomendowany przeze mnie, który pomoże oszacować Twoją zdolność kredytową. Opowiesz mu o swoich dochodach i zobowiązaniach, a On przedstawi Ci Twoje obecne możliwości kredytowe. Aby wprowadzić Cię do świata inwestowania najpierw kupimy pierwsze mieszkanie, sprzedamy je, zarobisz na nim a później kupimy następne.

Pamiętaj, kupowanie mieszkań pod wynajem na początku nie ma sensu,
chyba że chcesz od razu zostać rentierem i przede wszystkim masz takie możliwości finansowe
.
Do tego przydałoby się minimum 1 milion zł.

Jeśli nie masz dużego kapitału kupowanie mieszkań pod wynajem jest błędem. Kupujesz w kredycie, blokujesz sobie gotówkę, blokujesz zdolność kredytową i uzyskujesz przepływ miesięczny na poziomie 500 zł miesięcznie przy dobrych wiatrach! Jaki osiągniesz zysk roczny – 6000 zł? Ja proponuję Ci zysk od 10.000 do 40.000 zł w pół roku przy tych samych warunkach zaangażowania kapitału!

Dzisiaj wielu szkoleniowców źle podpowiada inwestorom; „Mówią kup mieszkanie na wynajem.” Oni się potem cieszą, bo Ty jeździsz na kolejne szkolenia, albo cieszą się bo mają zysk z zarządzania Twoją nieruchomością – ale Ty jesteś uziemiony – nie możesz dalej inwestować, ponieważ wykorzystałeś swoją zdolność kredytową lub zamroziłeś kapitał, który miałeś. Przed tym uprzedzał Robert Kiyosaki w swoich książkach. Jego dewiza to:

Najpierw powiększaj swój majątek, a potem zajmij się wynajmem nieruchomości.

 

Dobrym przykładem może być gra CashFlow 101. Grałeś kiedyś? Jeśli nie, to zachęcam. Tam najpierw obracasz mieszkaniami, powiększasz kapitał, kupujesz i sprzedajesz, inwestujesz na giełdzie, a dopiero gdy uzbierasz wystarczająco duży kapitał kupujesz nieruchomości w celu uzyskiwania dodatnich przepływów pieniężnych. Oczywiście w Polskich warunkach odradzam inwestowanie na giełdzie czy rynku Forex osobom niedoświadczonym.

Mam nadzieję, że przybliżyłem Ci możliwości inwestowania w nieruchomości mimo, że mieszkasz za granicą. Polecam Ci moją ofertę, a przede wszystkim na początek:

 

godzinne spotkanie przez SKYPE, gdzie odpowiem na wszystkie nurtujące Cię pytania.

 

Wiek, miejsce zamieszkania nie ma znaczenia przy inwestowaniu. Ważne jest zaangażowanie i pozyskanie odpowiedniej wiedzy, która poprowadzi Cię do sukcesu w postaci zarobienia pierwszych pieniędzy na sprzedaży nieruchomości.

Zachęcam Cię do kontaktu i zadawania pytań. Pisz do mnie na adres info@wiwn.pl