Edukacyjna gra planszowa

RENTIER®
Symulator Inwestowania w Nieruchomości
czyli jak dojść do bogactwa dzięki nieruchomościom.

(Projekt zgłoszony do Urzędu Patentowego wraz z zastrzeżeniem znaków towarowych).

Chcesz żyć jak rentier? Marzysz o tym, by z sukcesem obracać nieruchomościami? Szukasz źródła wiedzy na temat pomnażania kapitału? Mam dla Ciebie grę, która łączy naukę z przyjemnością! Zapraszam do świata RENTIERA!

Gra w Rentiera. Zarabianie na nieruchomościach

I. Cel gry

Głównym celem gry RENTIER jest zarobienie pół miliona złotych w 7 lat. Zaczniesz od otrzymania 30 tys. zł na start i postarasz się osiągać 100% stopy zwrotu, czyli Twoim zadaniem będzie podwojenie kapitału w ciągu każdego kolejnego roku. Tak prezentują się etapy gry:

 1. Otrzymujesz 30.000 zł na start.
 2. Po pierwszym roku pracy zdobędziesz 60.000 zł (łącznie z wkładem własnym).
 3. Po drugim roku łącznie 120.000 zł.
 4. Po trzecim roku łącznie 240.000 zł.
 5. Po czwartym roku łącznie 480.000 zł.
 6. Po piątym roku łącznie 960.000 zł.
 7. Po szóstym roku łącznie 1.980.000 zł.

Gdy już osiągniesz 2 miliony złotych, kupisz nieruchomości w siódmym roku gry i wynajmiesz je tak, aby osiągnąć wysoki przychód pasywny, który pozwoli na to, byś nie musiał więcej pracować. Przepływy pieniężne powinny być na tyle wysokie, by za ich pomocą móc opłacać wszystkie swoje pasywa oraz finansować realizację marzeń.

Dla przypomnienia: przychód pasywny jest tym, co zostaje po opłaceniu wszelkich kosztów związanych z codziennym życiem, rat kredytowych i innych systematycznych zobowiązań.

Twoim zadaniem jest obrócić dwoma nieruchomościami, zarabiając na każdej minimum 15 tys zł. W drugim roku obrócić dwoma nieruchomościami i zarobić na każdej minimum 30 tys zł. W trzecim roku obrócić czterema nieruchomościami i zarobić na każdej minimum 30 tys zł. W czwartym roku obrócić ośmioma nieruchomościami i zarobić na każdej minimum 30 tys zł. Podwajając swój kapitał co roku, wypracujesz niemal pół miliona złotych. Już teraz mógłbyś żyć jak rentier, otrzymując co miesiąc 4-5 tysięcy złotych przychodu. Gra pokazuje, jak podejmować te pierwsze kroki.

Niniejsza, I część gry, uczy inwestować i pomnażać kapitał w pierwszych czterech latach, aby ostatecznie osiągnąć pół miliona.

W II części gry, poznasz dalsze tajniki inwestowania w nieruchomości i podwajania kapitału. Zaczniesz inwestować większe pieniądze i posługiwać się droższymi oraz większymi nieruchomościami. Podejmiesz kolejne wyzwania, tak aby wypracować kapitał 2 milionów złotych, co da możliwość osiągania przychodu z wynajmu nieruchomości rzędu 15-20 tysięcy złotych co miesiąc.

Podsumowując, cel gry RENTIER I to zarobić pierwsze pół miliona złotych. Celem gry RENTIER II jest powiększyć kapitał czterokrotnie do 2 milionów i zostać rentierem dzięki nieruchomościom.

II. Ogólny opis gry

Na początku wypełnisz Formularz Marzeń, który przez całą rozgrywkę będzie przypominał Ci o Twoich motywacjach i celach. Do wypełnienia Formularza Marzeń przyda się analiza Podręcznika planowania celów. Formularz Marzeń pokazuje wielkość kosztów comiesięcznych związanych ze spełnianiem celów życiowych gracza. Każdy cel, każde marzenie generuje koszt. Jeśli osiągniesz na tyle wysokie zarobki pochodzące z wynajmu nieruchomości, aby pokryć te koszty, będziesz mógł przestać pracować i zaczniesz cieszyć się życiem. Żeby to zrealizować, potrzebujesz kapitału przeznaczonego na kupno mieszkań do wynajęcia. Kapitał zdobędziesz, obracając nieruchomościami. Zapraszam do gry w RENTIERA.

W grze może brać udział od 1 do 4 graczy. Jeśli grasz sam, wówczas pomijasz możliwość negocjacji niektórych nieruchomości między kilkoma graczami. Gra przynosi tyle samo wiedzy i satysfakcji w przypadku rozgrywki samodzielnej, jak i w 4 osoby. Czas, jaki należy przeznaczyć na grę, to 5-6 godziny grając samemu oraz 8-10 godzin grając w czwórkę. Można robić przerwy w trakcie rozgrywki. Wszystkie scenariusze zostały opracowane na podstawie autentycznych zdarzeń, korzystając z rzeczywistych doświadczeń w zakresie inwestowania w nieruchomości. Wiedza, którą uzyskasz poprzez zabawę, pokaże potencjał drzemiący w nieruchomościach oraz da podstawy do rozpoczęcia inwestowania w świecie rzeczywistym. Pamiętaj, aby uzupełnić tę wiedzę o teorię niezbędną do działania na rynku nieruchomości. W tym zakresie zapraszam na stronę warsztatów WIWN.pl.

Na zgromadzenie 2 milionów kapitału masz 6 lat. To 72 miesiące, w ciągu których musisz zdobyć jak największy kapitał własny i zainwestować go w nieruchomości pod wynajem. Czas upływa nieubłaganie. Każdy wynik Twojego rzutu kostkami symbolizuje liczbę przemijających dni.

Niniejsza gra, obok podręcznika „Zarabiaj na nieruchomościach” (możesz go nabyć w formie książki/e-booka/audiobooka), jest perfekcyjnym uzupełnieniem „Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości”. Gra nie jest łatwa, ale nie zrażaj się tym! Co ważne, wymaga czasu i skupienia, a także poznania mechanizmów inwestowania. Poza nauką, rozgrywka sprawi Ci dużo przyjemności i przyniesie satysfakcję.

Spróbuj swoich sił — zostań rentierem, naucz się zarabiać na nieruchomościach!

PUDEŁKO ZAWIERA:

 1. Planszę
 2. 4 pionki
 3. 2 kostki
 4. Podręcznik planowania celów — 20 stron
 5. Formularz planowania celów
 6. FORMULARZE gry PORTFEL — do wydatków i przychodów
 7. FORMULARZE gry ZDOLNOŚĆ — do kontroli zdolności kredytowej
 8. FORMULARZE gry PIT — do wyliczania zdolności kredytowej
 9. FORMULARZE gry NIERUCHOMOŚCI — do notowania informacji dotyczących kupowanych nieruchomości
 10. FORMULARZE gry BADANIE RYNKU — do notowania informacji z przebadanego rynku
 11. 600 kart akcji:
  • zmiana pracy,
  • więzi z dostawcami perełek,
  • nieruchomości od pośredników,
  • nieruchomości zadłużone,
  • licytacje komornicze,
  • eksploracja rynku,
  • karty nieruchomości,
  • przygody podczas zakupu,
  • przygody podczas remontu.
 12. Kolorowe samoprzylepne karteczki do notowania terminów
 13. Instrukcję pełną opisową — 15 stron
 14. Instrukcję skróconą — 3 strony
 15. Instrukcję graficzną wypełniania FORMULARZY — 8 stron
 16. Książkę „Zarabiaj na nieruchomościach”

Tutorial – zobacz jak gramy w „Rentiera” – https://www.facebook.com/warsztaty.inwestowania/videos/1081047838651137/

EDUKACYJNA GRA PLANSZOWA RENTIER®

PLANSZA

plansza9q-2

GRA RENTIER® – PUDEŁKO

FRAGMENT PODRĘCZNIKA PLANOWANIA CELOW

Zrzut ekranu 2015-09-13 o 23.48.09

Showing 6 comments
 • Mariusz Stężały

  Gra jest bardzo szczegółowa i starannie wprowadza nas w schemat inwestowania w nieruchomości mieszkaniowe. Bierze pod uwagę wszystkie problemy jakie mogą nas napotkać podczas inwestycji oraz pokazuje krok po kroku etapy działania. Grając w grę można wkuć sobie do głowy schemat działania przez co podczas realnych działań nie będzie się błądzić jak dziecko we mgle. Gra mocno edukacyjna 🙂

 • event15

  Gra spoko, ale za podróbkę monopoly w cenie 400 zł nikt nie zapłaci. Planszówki to gry które powinny być dostępne dla ludzi, a to jest nieosiągalna kwota dla zwykłych ludzi. Nie widzę sensu by ktoś ciułał kilka miesięcy 400 zł na gierkę, w którą zagra okazjonalnie 2 razy w roku…

 • warsztatyinwestowania

  Witaj,
  Gra nie jest podróbka Monopoly czy Cashflow. Rentier nie ma nic wspólnego z w/w grami. Ponadto nie jest to zwykła gra, jest to narzędzie edukacyjne w postaci gry planszowej. Jednak fani gier planszowych nie znajdą w niej uciechy, gdyż gra nie ma na celu tylko bawić, a przede wszystkim uczyć. Inwestowanie w nieruchomości to niekiedy żmudna praca i tu jest podobnie. Aby zrozumieć wszystkie szczegóły inwestowania w nieruchomości nieźle trzeba się napracować. Moje Warsztaty WIWN MIX trwają rok, gdzie uczestnicy dokładnie są przeprowadzani za rękę przez cały proces inwestycyjny, a co dopiero gra. Ponadto koszt wyprodukowania takiej gry przy małych niestety ilościach to kilkaset złotych. I ostatnia rzecz. Gra nie jest dla wszystkich. Jest ona dla fascynatów inwestowania i napewno tacy znajdą w Niej radość. Każdy kto uczestniczy w WIWN MIX – może kupić tą grę po kosztach.

 • kd

  świetna gra, która bardzo dobrze odzwierciedla realia rynku nieruchomości. W zasadzie po jednym razie można nauczyć się inwestowania w nieruchomości. Gra może działać w formie instrukcji jak krok po kroku znaleźć, kupić i wyremontować nieruchomość. Obrazuje także jakie realne zyski możemy osiągnąć i jak wyliczyć wszystkie koszta. Osobiście bardzo polecam.

 • Artur Liera

  Bardzo ciekawa gra, co prawda grałem tylko raz z grupą i Wojtkiem na spotkaniu , ale poznałem mechanikę gry która jest bardzo ciekawie przemyślana. Faktycznie w grze tej proces inwestowania w nieruchomości jest przybliżony do realiów. Będę grał w tą grę chętnie i polecam !

 • Katarzyna Garlicka

  Świetna gra! Dzięki niej poznałam tajniki całego procesu od poszukiwania idealnej inwestycyjnej nieruchomości, od uzyskania kredytu, remontu, oraz sprzedaży. Pokazuje realia z jakimi każdy inwestor może się zmierzyć podczas każdego z etapów. Gracz uczy się w jaki sposób podejmować trafne decyzje, oraz w jaki sposób uniknąć tarapatów. Dzięki temu w przyszłości już w realnym świecie może dzięki temu uniknąć wielu nie potrzebnych kosztów, a jego zyski wzrosną. Świetna! Polecam każdemu! 😀

Wojciech Orzechowski - skleprentiera.pl