Wywiad z jednym z uczestników na temat warsztatów, konsultacji, ze mną w roli głównej.

Odpowiadam na wszystkie pytania, które są związane z ofertą, jaką dla Ciebie przygotowałem. Jeśli zastanawiasz się nad współpracą ze mną, ten wywiad może Cię przekonać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

 


Ł ukasz: Jestem zdecydowany na współpracę. Chciałbym jednak abyś mi wyjaśnił kilka rzeczy:
Jaka jest różnica między konsultacjami a warsztatami? Czym jest pakiet konsultacji 10 godzinnych pt: „Pigułka wiedzy”? Czym to się różni od warsztatów?

W ojtek: W konsultacjach 10 godzinnych, coachingu, jesteś w dużym stopniu skazany na samodzielną pracę. Otrzymujesz ode mnie materiały, filmy, z którymi się zapoznajesz na określonych warunkach. Następnie konsultujesz się ze mną, analizujemy sytuację, choć nie ukrywam, że nie zostaje wiele czasu na wspólną pracę.
„Pigułka wiedzy” jest przeznaczona dla osób zainteresowanych pomnażaniem kapitału, nie zaś pozyskiwaniem wszelakiej wiedzy. Konsultacje mają na celu naukę kalkulacji, oceny rynku, nie zaś wyjaśnienia całości procesu inwestycyjnego. Dowiesz się z nich co to jest nieruchomość wzorcowa, jak podchodzić do kwestii prawnych. To wstęp do wiedzy, podstawy, które umożliwią Ci podjęcie szybkiej decyzji, gdy zajdzie potrzeba.


Ł To oznacza, że Ty wykonujesz za taką osobą całą pracę. Jak rozumiem, ona ma mieć tylko świadomość czy to jest „hot, najlepsza oferta” dla niej czy nie?

W Tak. Osoba, która uczestniczy w konsultacjach 10 godzinnych większość rzeczy robi samodzielnie, pracuje na materiałach, które ja jej wskazuje. 10 godzin przeznaczamy na pytania, pokrycie kosztów związanych z materiałami np. godzina filmu online liczy się jak 30 minut konsultacji na żywo ze mną. Dzięki temu resztę czasu możemy poświęcić na analizę i wyjaśnianie wątpliwości. Jest to oszczędność czasu dla Nas i pieniędzy dla Ciebie.


Ł Ok, rozumiem. Zastanawiam się teraz nad podatkami. Mając działalność gospodarczą,
kupując i flipując czyli sprzedając nieruchomość nie musimy płacić podatków. Jeśli teraz coś kupię i sprzedam to mam 2 lata na przeznaczenie tej nadwyżki na zakup kolejnej nieruchomości?

W Z ulgi mieszkaniowej mogą skorzystać te osoby, które kupują nieruchomości na swoje cele mieszkaniowe. Jeśli mamy do czynienia z zakupem pod handel, dla kogoś innego, w celu sprzedaży, to Urząd Skarbowy nie traktuje tego jako argument do skorzystania z tej ulgi. Musisz zatem pokazać, że inwestujesz w nieruchomość dla siebie samego. Ulga jest wyjściem dla tych, którzy kupili i przed upływem 5 lat zdecydowali się sprzedać nieruchomość bo np. stać ich teraz na dom zamiast mieszkania. Dla takich osób została stworzona ulga mieszkaniowa.


Ł Dobrze, a powiedz mi Wojtku czy inwestując sporo pieniędzy w Warsztaty otrzymam jakąś receptę aby zostać w czasie 6 lat rentierem, który posiada 2 miliony kapitału i może inwestować? Czy będziemy kupować razem nieruchomości i sprzedawać je razem? Jak wyglądają sprawy związane z podatkami?

W Tak. Jeśli chcesz odłożyć 2 miliony kapitału musisz zapłacić podatek dochodowy. Kupując drogą nieruchomość dla siebie czy aktywa za gotówkę, usłyszysz pytanie od notariusza, urzędu skarbowego, o to czy posiadasz udokumentowane źródło przychodu. Jeśli chcesz zarabiać na nieruchomościach duże kwoty będziesz musiał się pogodzić z odprowadzaniem podatków, mimo iż są one wysokie. Nie masz możliwości uniknięcia podatku dochodowego. Załóż jednoosobową działalność gospodarczą, która ma uproszczone opodatkowanie i niższe koszty. Oprócz tego otrzymujesz ode mnie w ramach Warszatatów profesjonalną pomoc księgowego, który doradzi co będzie najlepsze dla Ciebie.


Ł Zatem jeśli będę uczestnikiem Warsztatów, wspólnie kupimy okazje – hot ofertę, remontujemy ją, sprzedajemy z zyskiem to ten zysk zostanie opodatkowany? Będę musiał od niego odprowadzić podatek, prawda?

W Tak, to prawda. Podkreślam, we wszystkich filmach, że zyski, o których rozmawiamy są kwotami przed opodatkowaniem. To czy skorzystamy z ulg, jakie opodatkowanie zastosujemy zależy od dalszych planów. Możemy posłużyć się ulgą jednak wcześniej czy później będziemy musieli odprowadzić podatek, jeśli zakupiona nieruchomość nie będzie nam służyć. Wtedy oprócz podatku zapłacimy dodatkowo odsetki za spóźniony termin.


Ł Czy na warsztatach będziesz poruszał temat podatków, ich ograniczenia?

W Dzięki Warsztatom i konsultacjom z księgowym poznasz wiele sposobów na optymalizację podatkową, z której możesz skorzystać jako inwestor nieruchomości. Jeśli masz pytania do niego, umawiasz się na sesję. Otrzymujesz bezpłatną poradę w ramach Warsztatów. Podobnie z innym specjalistami: radcą prawnym, dekoratorem, architektem, geodetą czy budowlańcem. Kieruje Cię do nich bezpłatnie.


Ł Czy każde nasze spotkanie będzie mogło być nagrywane? Dzięki temu mógłbym wyłapać wszystkie potrzebne informacje bez obawy, że o czymś zapomniałem?

W Nie widzę problemu. W umowie jest zawarty zapis o tym, że obydwie strony mogą nagrywać spotkania.


Ł Czy istnieje możliwość prowadzenia warsztatów online w przypadku gdy do prac w terenie chciałbym zaangażować drugą osobę np. brata?

W Istnieje taka możliwość tylko pod jednym warunkiem: Twój brat będzie uczestniczył w Warsztatach na podobnych zasadach jak np. małżeństwo, para uczestniczy razem. Niezbędne jest to by orientował się w temacie, w takim samym stopniu jak Ty.


Ł Czy w ramach Warsztatów istnieje możliwość abyś przyjechał na dzień w teren?

W Tak. Przez jeden dzień tj. 8h możemy poświęcić czas na pracę w terenie. Taki zapis umieściłem w umowie. W praktyce możemy się widywać częściej w zależności od tego czy będzie istniała ku temu potrzeba.


Łukasz, chciał się przekonać czy współpraca ze mną może być owocna. Zadał wiele pytań, był dociekliwy a moje odpowiedzi utwierdziły go w przekonaniu, że podejmując współpracę ze mną podejmuje właściwą decyzje. Życie rentiera polega w dużej mierze na „marnowaniu czasu na rzeczy które lubisz”. Czy chciałbyś abyś Twoje aktywa kupowały Twoje pasywa? Zastanawiasz się czy możesz mi zaufać? Łukasz postanowił mi zaufać i skorzystać z mojej oferty. Zyski ze zwrotu z nieruchomości możesz przeznaczyć na mnożenie kapitału, który generując kolejny przychód pokryje Twoje pasywa. Wszystko zależy od Twojej determinacji! Przemyślane inwestycje w nieruchomości gwarantują zysk.

Masz pytania? Wahasz się? Zapraszam do lektury mojego bloga i bezpłatne konsultacje.

nie mam kasy - co zrobić?Wojciech Orzechowski - inwestor